"Mestna občina Ptuj želi z združevanjem javnih zavodov zagotoviti večjo učinkovitost delovanja zavodov, preudarno porabo proračunskih sredstev, občanom pa zagotoviti visoko kakovostne storitve na različnih področjih družbenega življenja - športa, kulture, turizma in mladine. Novi Javni zavod Ptuj bo vsa ta področja povezoval v prireditvah, ki bodo bogatile bivanje občanov in mestu prinesle nov utrip. Združitev zaposlenih bo omogočala boljšo izkoriščenost in optimizacijo kadrov, zlasti pri izvajanju večjih projektov in prireditev, hkrati pa bo omogočena učinkovitejša izraba finančnih virov ter premoženja. Medsektorsko partnersko sodelovanje in povezovanje bo zagotovo prineslo še boljše rezultate," so še sporočili iz Mestne občine Ptuj.
