Krimovke v novi sezoni proti evropskim velikanom

Rokometašice Krima OTP Group Mercatorja bodo tudi v sezoni 2026/27 nastopale v ligi prvakinj. Ljubljanski klub bo že 32. zapored del elitnega evropskega tekmovanja, ki se bo začelo 5. septembra.

Krimovke v novi sezoni proti evropskim velikanom

Žreb na Dunaju je določil, da bo Krim igral v skupini A. Tekmice bodo danski Esbjerg, romunska Bukarešta, madžarski Ferencvaros, francoski Brest, nemška Borussia Dortmund, norveška Sola in črnogorska Budućnost Podgorica.

V skupini B bodo igrali francoski Metz, madžarski Györ, danska Odense in Nykobing, romunska Gloria Bistrita, hrvaška Podravka Koprivnica, norveški Storhamar ter nemški Blomberg-Lippe.

Tekmovalni sistem ostaja enak prejšnji sezoni. V obeh skupinah bo nastopalo po osem ekip. Prvouvrščeni in drugouvrščeni ekipi se bosta neposredno uvrstili v četrtfinale, moštva od tretjega do šestega mesta pa bodo igrala dodatni krog za preboj med najboljših osem.

Zmagovalke četrtfinalnih obračunov bodo nastopile na zaključnem turnirju, ki bo junija prihodnje leto v dvorani MVM Dome v Budimpešti.

Krim je doslej dvakrat osvojil naslov evropskih prvakinj, in sicer v sezonah 2000/01 in 2002/03. Na vrhu večne lestvice je Spartak iz Kijeva s 13 naslovi, sledita Hypo Niederösterreich z osmimi in Györ s sedmimi. Naslov prvakinj so letos osvojile rokometašice francoskega Metza.

Image
© 2026 ADRIA INFO