Župan je ob zasaditvi izrazil zadovoljstvo in napovedal, da bo mesto do konca jeseni obogateno še za dodatnih 184 dreves. Pohvalil je javno podjetje Zelenice za skrbno vzdrževanje dreves in zelenih površin v mestu, kar je prispevalo k nedavnemu priznanju Turistične zveze Slovenije. Celje je bilo razglašeno za najlepše in najbolj gostoljubno večje mesto v Sloveniji.
Župan je tudi spomnil, da se je Celje letos pridružilo globalnemu izzivu »drevesa v mestih« - Trees in Cities Challenge, ki spodbuja lokalne skupnosti po vsem svetu k postavljanju ciljev za bolj zelena in trajnostna mesta.
Po dogodku pri stadionu Olimp so na zelenici pred trgovino Lidl v Novi vasi, na predlog Zavoda za varstvo narave, zasadili pet mladih hrastovih dreves. S tem so vsaj delno nadomestili izgubo mogočnega hrasta, ki je bil uničen v neurju avgusta. Prav tako je napovedano, da bodo nadomestili tudi lipo, ki jo je mesto Celje prejelo kot dar od partnerskega mesta Singen in jo je prav tako poškodovalo avgustovsko neurje.
